MOTORS24 TV

Tehnika TV - Kano

Tehnika TV - Kano

Kano PC on arvuti, mille kokkupanek peaks olema jõukohane ka kuueaastastele. Kui jõukohane on see vanainimesele, selgub saatest.

PROOVISÕIDUD

Motors24 proovisõit - Mini Cooper S E Countryman ALL4

Motors24 proovisõit - Mini Cooper S E Countryman ALL4(4)

Nelikveoline Mini Countrymani pistikuhübriid on üks natuke teistmoodi Mini kui tavaliselt - nimelt see suudab ainsa Minina sõita ka tagaveolisena.  Auto ninas on 1,5liitrine R3 bensiinimootor ning tagasilla ...

Veidi kopikat ja GAZ 51-e - Porsche 911T aastast 1972 (6)

Vaata videot loo lõpus!

Veidi kopikat ja GAZ 51-e - Porsche 911T aastast 1972

Kõik kordub. Nii, nagu ma kunagi koolipoisina käisin väga tihti Kopli liinidel oma isa puidutöökojas, sest seal oli oi kui põnev, siis nüüd on mul põhjust jälle täpselt samast uksest sisenema hakata, sest seal pole küll enam puidutöökoda, vaid Autoklassik restauraatorid ja taas oi kui põnev. Nii, nagu mu autoajakirjaniku tee alguses kümne aasta eest oli teiseks looks proovisõit värske Porsche 911st, on ka nüüd siin minu teine lugu Porsche 911st. Mitte küll tehasevärske, aga üsnagi värskelt restaureeritud ja ikka jäädavalt värske.

Veidi kopikat ja GAZ 51-e - Porsche 911T aastast 1972

Ma ei ole küll vist päris porschefiil, sest mul pole kunagi ühtegi isiklikku Porschet olnud. Soovi on olnud küll. Kui 20 aastat tagasi elukaaslane mu juurest jäädavalt lahkus, läksin oma näruste säästudega Kadaka turule kindla sooviga Porsche osta, kuid 1994. aastal polnud seal ühtki. Just selline, klassikaline 911 on esimene, mis sellistel puhkudel silme ette tuleb. Enne Ferrarit, enne Lamborghinit. Ja mite ainult mulle. Ka mu vanaonu poeg Kanadas ostis 911 kohe pärast lahutust ning tuttavad on Euroopaski reisides silmanud ülivinge Porsche 911 Turbo tagaaknal kleepekat „Just divorced!“.

Veidi kopikat ja GAZ 51-e - Porsche 911T aastast 1972

Kui ma oleks mõnes suurema riigi „Õnne 13“ seriaalis 21 aastat üht peaosadest kedranud, võibolla oleks ka see Porsche mul olemas, aga siin riigis saan piirduda vaid kiibitsemisega. Ja kui õige lähedalt kiibitseda, siis ei peagi olema mingi eriline porschefiil, sa lihtsalt hangud ja leiad iga poole meetri järel ümber auto liikudes uue vajaduse pilti teha tõdedes, et küll on ikka ilus auto!

Jah, see on seesama 911, mida suviti võib silmata Laitse lossi ees, kus teda võimalik härrasmehe-nädalalõpuks rentida. Kui midagi autodest üldse klassikaks nimetada, siis mida veel? Ja see on auto, millest võiks ükskõik millises väljaandes kasvõi iga nädal jälle uue artikli kirjutada. Tänaseni tootmises oleva 911 muutumatu väliskuju näitab, et sellest autost maailm ei tüdine.

Veidi kopikat ja GAZ 51-e - Porsche 911T aastast 1972

51 aastat tagasi toodi 911 Frankfurdi autonäitusel välja legendiks kujunenud Porsche 356 asendajana. Doktor Ferdinand Porsche soov oli, et järglane oleks midagi erilist, midagi – oi neid soove oli tal palju! Et oleks kiire, sportlik, aga ka usaldusväärne. Sotsiaalselt aktsepteeritud ja ka selline, et saaks igapäevaselt kasutada ning oleks vastupidav ja seda pikaealisena.

Veidi kopikat ja GAZ 51-e - Porsche 911T aastast 1972

Dr. Porsche 25-aastane poeg Ferdinand Alexander ehk Ferdinand III, hüüdnimega Butzi oli 911 kere kujustajaks, ei saa jätta ütlemata, et mulle meeldib ka 356 väliskuju väga. See on üks neist autodest, mis Historic Rallye’del aitab kella ajalukku tagasi keerata. Mäletan seda naudingut, kui 2010 Elba Historic Rallye’l osalesin 1958 aasta MG MGA’ga ja meie lähim konkurent oligi 1958 aasta Porsche 356. Siiani on silme ees, kuis mägiserpentiine pidi üles rühkides lõi 356 tagatorust tuld välja!
Esialgse 911 (algselt 901, nüüdseks kuulub õigus kõigile kolmekohalistele numbritele, kus null keskel, Peugeot’le) kujus võib leida virvendust 356 väliskujustki.

Veidi kopikat ja GAZ 51-e - Porsche 911T aastast 1972

Küll aga tegi Butzi 911le rohkem klaasipinda, auto on tunduvalt avaram ja ka mugavam. Lisaks pidu 911 olema 356st vaiksem. Mida vanem härra Porsche veel poja projekteerimise juures pidevalt jälgis oli, et golfivarustus pakiruumi ära mahuks!

Veidi kopikat ja GAZ 51-e - Porsche 911T aastast 1972

Ka 356 Carrera sportmootori asemele oli vaja uut mootorit. Sellega aitas dr. Ferdinandi õepoeg Ferdinand Piëch. Siin sai alguse kuuesilindriline lamamootor, taga asetsev ja õhkjahutusega, ikka nagu kunagisel eeskujul Volkswagen Põrnikalgi. Kuna vana Porsche üks soovunelm oli auto pikaealisus, mõtles sellele ka Piëch ja tegi mootorigi pikaealisele arengule avatuks. Ning esialgne kubatuur hakkas õige pea koos hobujõududega aina kasvama. Ketaspidurid lisati põhivarustuse nimekirja, käigukastiks sai kohe 5-käiguline manuaal.


Lamamootor andis küll vapustavalt madalal asetseva raskuskeskme ja ideaalse kaalujaotuse, kuid esimesed mudelid kannatasid siiski ettearvamatu juhitavuse ja vibava tagaosa käes. Seoses Ferdinand Porsche kõrgete nõudmistega arendati mudelit aina edasi. Täpselt nagu omal ajal ka 356-te. Algselt oli mootoriplokk alumiiniumist, meie proovitud autol aga juba magneesiumist.

Nii leiab varjastel mudelitelt 911 indeksi tagant erinevaid tähekombinatsioone. 911T ei tähenda turbot, vaid pigem 911Tavaline, 911Taskukohasem. 911S oli Super ja selle hind oli 356-lt ületulekul veidi shokeeriv. Hinnaleevenduseks tehti vahele ka 912, millel on neljasilindriline mootor, kuid tasapisi elujärje paranedes tuligi 1968. aastal 912 asendama 911T, mis oli esialgu 110 hj mootoriga ja odavamate juppidega kui 911S.

Kõnealune iludus pole ka puhtatõuline 911T, nimelt on tal S pakett ehk rohkem kroomi - laiad iluliiistud küljekarpidel ja ka sinakas-rohekalt toonitud klaasid. Ka konkreetse isendi sinepikarva värv oli eksperimentaalne. See siiski ei meeldinud publikule ja sellist värvi Porschesid on toodetud vahemikus 60st 100 eksemplarini.

Veidi kopikat ja GAZ 51-e - Porsche 911T aastast 1972

Veidi kopikat ja GAZ 51-e - Porsche 911T aastast 1972


Samuti on eksperimenteeritud kahe bensiinipaagiluugiga. Õige luuk asub ees vasakul tiival, taga paremal on mootorisse õli lisamise luuk ja kork. Kuna peamiselt Ameerika turule suunatud 911T-desse hakkasid rumalad omanikud õlipaaki korduvalt bensiini valama, kaotati varsti selline jaotus ära.

Antud auto on toodetud Saksamaal, sealt Ameerikasse müüdud, siis uuesti Saksamaale ostetud ja sealt juba meie teedele tulnud ning siin kaunilt restaureeritud. Kusagil oli auto päris sädelevalt kuldseks üle võõbatud, kuid Harri Tiidus leidis kullakihi alt õnneks sinepikarva tooni üles. Tegelikult päris lahe, kuidagi arhailise olemisega, nagu ka ülikõrged rehvid.

Veidi kopikat ja GAZ 51-e - Porsche 911T aastast 1972

Veljed pidid samuti ferdinand Porsche soovil midagi eristuvat ja meeldejäävat olema. Sooviga pöördus ta hr. Otto Fuchs’i poole, kes disainis needsamad lilleõiekujulised kergmetallveljed. Autoringkondades said need külge nii lilleõie-, kui tuuleveskivelgede hüüdnime, kuid tänasel päeval kutsutakse samas stiilis välimusega velgesid Fuchs’i velgedeks. (Fuchs on saksa keeles rebane).

Salongi siseneda on hoolimata auto madalusest küllaltki lihtne. Istegi on väga madalal otsekui põrandal või suisa asfaldil, kuid hoolimata sellest väga pehmelt vetruv, nagu vaarema sohva. Külgtuge seljatugi ei paku, kuna aluspadi on niivõrd sissevajuv, oled ikkagi korraga istmes sees ja leiad igakülgset tuge. Kiirete kurvideni läheb selle autoga veidi aega. Esialgu ehmatab madal kliirens põhja Kopli liinide munakivitee vastu kopsides mu ära. Ootamatult suur rooliratas ning väga jäik ja põrutav vedrustus ei näita kuidagimoodi, et Ferdinandi soovi teha igapäevaautot, kuulda võeti. Tekib hirm, et ma lõhun harulduse kohe ära.

Salongis on tugevad seguaurud, tunnen nii bensiini kui õli. Midagi tuttavat vanast Zhigulist. Ja kõige rohkem üllatavad mootori hääled salongis. Kohati nagu GAZ 51-e meenutav undamine võtab kõrvad lukku. Ei midagi sportautolikku. Pika varre otsas oleva käigukangiga peab ka rahulikult ja kannatlikult käike vahetama, et hammasrattad ilusti hambuks ega raginat sisse ei viskaks.

Euroremonditud siledal teel hirmud kaovad ja autoga kohanemine läheb kergelt. Kui ikka vajutada, siis tema edasi kargab ka, mitte nagu samamoodi lõhnav ja sama aastakäigu Zhiguli. Iga järgneva kilomeetriga nauding aina kasvab! Kurvides istub väga hästi. Päris ringrajale me täna ei lähe, kus kuulu järgi siiski päris suurtel kiirustel kurvides sõit veidi kõhedaks võivat minna. Parajal kiirusel on kurvide läbimine just tänu madalale raskuskeskmele väga kindel ja pideva tagumikutundega heast pidamisest.

Selle auto roolis ei tunne mitte aukartust, aga tunned end olevat ajaloo sees. Uhkust tunned ka. Kuigi raadio on tehtud eritellimusel, omaaegse välisilmega Mexico koopia, täis tänapäevast tehnoloogiat, ei taha ma seda siiski mängima panna. Kui oleks vaid plaat 1972 aasta hittidega, siis küll. Näiteks Saksamaa 1972 aasta edetabelis nr. 7 kohal olnud Tony Christie „Amarillo“. Heh, ma olen seda ju isegi esitanud Maarja Küla heategevuskontserdil! „Hoian kindlalt rooli, tõesti muust ma nüüd ei hooli!“

KOMMENTAARID

erki 20. mai 2014  08:10 Ebasobiv kommentaar
Tamme lood on ülihea kvalitatiivse tasemegea sooritatud autoajakirjanduslikud meitriteosed. Soravad lugeda ja räägivad oma huvitava loo, millel on nii algus, keskpaik, kui lõpp kenasti ja süstematiseeritult olemas. Meenutavad veidi oma olemuselt Petrolicious-s üleval olevat kraami...

Mõneti lisaks ehk kvaliteeti ka, kui samasuguse loo räägiks ka videole juurde... 3 - 5 minuti formaadis.

http://www.petrolicious.com/this-porsche-is-forgotten-only-by-those-who-don-t-know
kala 20. mai 2014  10:40 Ebasobiv kommentaar
2min videot ja mitte ühtegi sõna?!
lohh 20. mai 2014  12:22 Ebasobiv kommentaar
Minu arvates Tamme videod ja muud meistri teosed on parajad soperdised. Tehku oma Õnne13 seepi edasi. Auto ajakirjanikuks mitte sobiv inimene. Kuidagi ei kutsu sellist üles haibitud jama lugema.
Poršš 20. mai 2014  18:54 Ebasobiv kommentaar
Legendaarne poršš. Kahju ainult, et mootor vale koha peal. Muidu võiks päris lõbus sõita olla.
to Poršš 24. mai 2014  19:48 Ebasobiv kommentaar
Mis mõttes mootor on vale koha peal??? Väga õiges kohas juu
Andres 1. juuni 2014  16:10 Ebasobiv kommentaar
Video võiks ilma muusikata olla. Muusika asemel kuulaks pigem häält mis masin teeb.
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Tehnika TV - Kano

Tehnika TV - Kano

Kano PC on arvuti, mille kokkupanek peaks olema jõukohane ka kuueaastastele. Kui jõukohane on see vanainimesele, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Mini Cooper S E Countryman ALL4

Motors24 proovisõit - Mini Cooper S E Countryman ALL4(4)

Nelikveoline Mini Countrymani pistikuhübriid on üks natuke teistmoodi Mini kui tavaliselt - nimelt see suudab ainsa Minina sõita ka tagaveolisena.  Auto ninas on 1,5liitrine R3 bensiinimootor ning tagasilla ...

Tehnika TV - Oculus Quest

Tehnika TV - Oculus Quest

Glen proovib virtuaalmaailmas teha asju ja Kaspar proovib ära arvata, mis asjad need on. Kui hästi see välja tuleb, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Audi A4 35 TFSI

Motors24 proovisõit - Audi A4 35 TFSI(45)

Audi A4 mudeliuuenduse käigus käidi üle lisaks auto esi- ja tagaosale ka auto küljejooned. Mis on aga hiljuti värskendatud A4 juures veel paremaks muutunud? See on A4 baasmudel, mis kannab tähist 35 ...

Tehnika TV - Kui palju maksab hea heliga grammofon?

Tehnika TV - Kui palju maksab hea heliga grammofon?(2)

Vinüülimängijate hinnad algavad vähem kui sajast eurost ja ulatuvad viiekohaliste numbriteni. Kas erinevused helis on samuti sajakordsed, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Peugeot 208 GT Line

Motors24 proovisõit - Peugeot 208 GT Line(8)

Ka Peugeot' "pesamuna" on nüüd moodsa näo ja olekuga ning omab oma klassis ühte parimat välimust. Aga kuidas on lood uue 208 teiste omadustega? Mootorivalikus on pildilolev 1,2-liitrine R3 erinevates ...

Tehnika TV - Vinüülplaat või CD?

Tehnika TV - Vinüülplaat või CD?(4)

Grammofonid on taaskord kuum teema. Kas tõesti on siis vinüülisaund parem kui CD? Vastuseid, nagu selgub, on rohkem kui üks.

 
Motors24 proovisõit - BMW X6

Motors24 proovisõit - BMW X6(18)

BMW X6 võib julgelt nimetada autoks, mis käivitas 2000ndate esimesel kümnendil moodsate kupeedžiipide moevoolu. Nüüd on ka BMW konkurendid asunud hoolega kupeelikke džiipe tootma, kuid kas uus, kolmanda ...

Rovaniemi Winter Driving Experience vs. Kia Stinger, 4. osa

Rovaniemi Winter Driving Experience vs. Kia Stinger, 4. osa

Kolmandal sõidupäeval viib Margus Murakas meid järvejääle, kus on üks Kiale väga sobilik kiire ja lai rada. Saate lõpuks jõuab Kia tagasi oma koju ning uurime, milliseid kahjustusi suutsid Kiale tekitada ...

Tehnika TV - Samsung Galaxy S10 Lite, Note 10 Lite, A71 ja A51

Tehnika TV - Samsung Galaxy S10 Lite, Note 10 Lite, A71 ja A51

Nädala-paari pärast rabab Samsung meid tõenäoliselt uue supertelefoniga, aga seniks on pakkuda neli säästuversiooni. Millise neist peaks valima, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Land Rover Discovery Sport Hybrid

Motors24 proovisõit - Land Rover Discovery Sport Hybrid(15)

Kuigi uuendatud Discovery Sport näeb välja vägagi sarnane oma eelkäijaga, siis tegelikkuses peidab ennast selle kergelt uuendatud kere all muuhulgas ka täiesti uus platvorm. Kapoti all on nüüd ...

Rovaniemi Winter Driving Experience vs. Kia Stinger, 3. osa

Rovaniemi Winter Driving Experience vs. Kia Stinger, 3. osa

Käes on teine sõidupäev Arctic Driving Centeris ning laiem rada võimaldab rohkem lõbutsemist ja külg ees sõitmist. Peagi aga hakkab selguma, et kes tegelikult Kasparit sõitma õpetab - on see siis Margus ...

Tehnika TV - Garmini kellad

Tehnika TV - Garmini kellad(1)

Garmin üllitas eelmisel aastal nii palju nuti-spordikellasid, et nende kokkulugemine kestab siiani. Kuidas need kellad konkurentide kõrval paistavad, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Kia XCeed

Motors24 proovisõit - Kia XCeed (16)

Enamasti "valmistatakse" linnadžiibid mõne luukpära baasil ning tihtipeale iseloomustab neid madal kliirens ja kõrgemapoolne isteasend. Kia on aga uue XCeedi puhul lähenenud asjal natuke teistmoodi. ...

 
Rovaniemi Winter Driving Experience vs. Kia Stinger, 2. osa

Rovaniemi Winter Driving Experience vs. Kia Stinger, 2. osa(4)

Kui eelmises osas sai Kia treilerile aetud, siis kolm päeva hiljem saabusimegi Rovaniemi, kus meid parklas ootas juba meie uus sõber Stinger. Sealt võtsime suuna polaarjoonel asuvasse Shelli tanklasse, kust ...

Tehnika TV - CES 2020

Tehnika TV - CES 2020(1)

CES ehk Consumer Electronic Show Las Vegases on selleks aastaks taaskord minevik, aga millist tulevikku seal näidati, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Mercedes-AMG GT 63 4-Door Coupé

Motors24 proovisõit - Mercedes-AMG GT 63 4-Door Coupé(30)

Uue aasta esimene proovisõiduauto on midagi väga kiiret - see on neljaukseline luukpära, mis kiirendab "nullist sajani" vaid 3,4 sekundiga, kihutab kuni 310 km/h ning lisaks on see tänasel päeval kõige kiirem ...

Tehnika TV - Canon EOS M6 Mark II

Tehnika TV - Canon EOS M6 Mark II(3)

Canonit palavalt armastav Kaspar segab asjalikkusele pretendeerivat kaamerasaadet pidevalt oma iPhonega. Ja nii ei jäägi sõltumatul eksperdil Gleni esituses muud üle, kui proovida tulemuste põhjal eristada ...

Rovaniemi Winter Driving Experience vs. Kia Stinger, 1. osa

Rovaniemi Winter Driving Experience vs. Kia Stinger, 1. osa

Seekord sai lugu alguse sellest, et Kasparile helistas Margus Murakas, kes kutsus meid kaasa ühele põnevale talvisele sõiduüritusele. Aga nagu teemat uurides selgus, on selleks vaja kõigepealt leida üks sobiv ...

Uute sõiduautode müük tõusis 2019. aastal 4,7%

Uute sõiduautode müük tõusis 2019. aastal 4,7%

Eestis müüdi 2019. aastal kokku 26 589 uut sõiduautot, mis ületas 2018. aasta müügi 4,7 protsendiga.Detsembris kasvas uute sõiduautode müük väga tempokalt ületades 2018. aasta detsembri tulemuse koguni 69,5%, ...

Tehnika TV - Head uut aastat!

Tehnika TV - Head uut aastat!(1)

Uue aastakümne saabumise puhul meenutame rõõmu ja kurbusega eelmist.

 
Tehnika TV - DJI RoboMaster S1

Tehnika TV - DJI RoboMaster S1(2)

Lisaks õhudroonidele on DJI-l nüüd pakkuda ka maapealne versioon nimega RoboMaster S1. Kahjuks või õnneks saabub aga robootiline droon umbes tuhande algosana, mis tuleb ise kokku kruvida. Kuidas see kruvimine ...

Motors24 proovisõit - BMW 1. seeria

Motors24 proovisõit - BMW 1. seeria(23)

Seekord keerasime uue 1. seeria BMW nina Vanamõisa vabaõhukeskuse poole ja läksime sinna jõulusid otsima. Häid pühi kõigile!  Baasmootoriks on siin nähaolev 1,5-liitrine R3 bensiinimootor, aga saadaval ...

Tehnika TV - Google Pixel 4

Tehnika TV - Google Pixel 4

Kas Pixel 4 on tõepoolest maailma kõige kiiremini avanev Android-telefon, mis teeb maailma kõige ilusamaid pilte, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - SsangYong Korando

Motors24 proovisõit - SsangYong Korando(18)

Kui uue SsangYong Rextoniga sai proovisõidul käidud eelmisel kevadel, siis nüüd on Eestisse jõudnud ka täiesti uus Rextoni väiksem vend Korando.  Proovisõiduauto tehnilised andmed (SsangYong Korando ...

Tehnika TV - GoPro Hero 8 Black ja Max

Tehnika TV - GoPro Hero 8 Black ja Max

GoPro uus mudelivalik toob palju muutusi. Kui toredad need muutused on, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz GLS

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz GLS(33)

Linnadžiipide S-klass ehk Mercedes-Benz GLS on nüüd uus nii sisult kui ka vormilt. Ja muuhulgas on see auto nüüd veel suurem nii välis- kui ka sisemõõtmetelt.  Pikk sai veel pikemaks - teljevahele lisandus ...

Tehnika TV - Juhtmevabad kõrvaklapid

Tehnika TV - Juhtmevabad kõrvaklapid(13)

Tegelikult oleks õige öelda: juhtmevabad kõrvapealsed aktiivse mürasummutusega kõrvaklapid hinnaga 130 kuni 499 eurot. Milline on vanade ja noorte esikolmik, selgub saatest. Jaanuarikuu Digist selgub aga nii ...

 
Motors24 proovisõit - Mazda CX-30

Motors24 proovisõit - Mazda CX-30(12)

Kui on vaja Mazda CX-3 ja CX-5 vahele üks uus mudel juurde tekitada, siis mis sellele nimeks panna? Võib kõlada uskumatuna, aga õige vastus on siinkohal CX-30 ja tegelikult on selliseks nimevalikuks ka ...

Tehnika TV - DJI Mavic Mini

Tehnika TV - DJI Mavic Mini

Peale pikemat pausi on DJI-l taaskord ette näidata uus droon. Kui hästi õnnestub selle käsitsemine droonikaugeks jäänud inimestel, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Renault Clio 5

Motors24 proovisõit - Renault Clio 5(18)

Uus, viienda põlvkonna Renault Clio näeb välja üsnagi sarnane eelmise ehk neljanda põlvkonna Clioga - tegelikkuses on aga tegu täiesti uue autoga, mis erinevalt paljudest teistest uutest automudelitest on ...

Tehnika TV - Huawei Mate 30 Pro

Tehnika TV - Huawei Mate 30 Pro(2)

Telefon, mida osta ei saa, on nüüd kohale jõudnud. Aga kui saaks, kas peaks, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - BMW 745Le iPerformance

Motors24 proovisõit - BMW 745Le iPerformance(22)

Kui sageli võib kuulda ütlust, et vaadake uut S-klassi ja siis saate teada, kuhu automaailm lähiaastatel suundumas on, siis tegelikult võib ka nii A8-l kui ka 7. seerial uusi ja huvitavaid tehnilisi lahendusi ...

Tehnika TV - Huawei Watch GT2 nutikell

Tehnika TV - Huawei Watch GT2 nutikell(1)

Kas Huawei uues nutikellas on rohkem nutti või sporti, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Volkswagen Passat Alltrack

Motors24 proovisõit - Volkswagen Passat Alltrack(61)

Passat Alltrack on paar sentimeetrit kõrgema kliirensi, alati universaalkere ja nelikveoga Passat. Aga see roheline Alltrack on hiljuti mudeliuuenduse läbinud kõige uuem Passat.  Kõik on ...

 
Tehnika TV - Televiisorid

Tehnika TV - Televiisorid(7)

Kas ULED, OLED ja QLED on peaaegu üks ja sama? Kas vähem kui 1000 euroga saab hea 55 tollise teleri? Kas telerit on üleüldse vaja? Mõned vastused selguvad saatest, aga pikemalt saab televiisoritest lugeda ...

Motors24 proovisõit - Lincoln Navigator Black Label

Motors24 proovisõit - Lincoln Navigator Black Label(52)

Lincoln Navigator on Cadillac Escalade'i kõrval auto, mis on hea näide ehedast Ameerika luksusdžiibist. Kuidas sõidab suur, väikese stuudiokorteri mõõdus linnamaastur, selgub saatest.  Proovisõiduauto ...

Tehnika TV - OnePlus 7T

Tehnika TV - OnePlus 7T(3)

Palju on OnePlusil plusse ja kas leiduvad ka mõned miinused, selgub tänasest saatest.

Motors24 proovisõit - Volkswagen Golf GTI TCR

Motors24 proovisõit - Volkswagen Golf GTI TCR(18)

Volkswagen GTI on teiste kiirete ja kuumade esiveoliste luukpärade kõrval veidi varju jäänud nii sõiduomaduste kui ka jõunumbrite poolest. Seega otsustas nüüd, napilt enne 8. põlvkonna esitlust, esiveolisele ...

Tehnika TV - iPhone 11

Tehnika TV - iPhone 11(6)

Loomulikult teeb iPhone 11 väga ilusaid pilte ja on üldse äge telefon, aga. Mis on need agad ja palju neid on, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Volvo XC90 T8 Twin Engine

Motors24 proovisõit - Volvo XC90 T8 Twin Engine(15)

Volvo XC90 teine põlvkond oli esimene "uue ajastu" Volvo, mis sai kohe vägagi populaarseks ning pälvis kiirelt ka kena portsu erinevaid auhindasid. Paraku, nagu esimeste vasikatega ikka, olid ka uuel XC90-l ...

Tehnika TV - Sony Xperia 5

Tehnika TV - Sony Xperia 5

Sony on tagasi uue ja sileda telefoniga, millega saab muuhulgas filmida nii nagu kinokaameratega. Kuidas see päriselt õnnestub, selgub saatest.

 
Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz V-klass

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz V-klass(11)

V-klass sai hiljutise mudeliuuenduse käigus ühe väga olulise täienduse, mis muutis selle bussi palju paremaks. Mis see täpsemalt on, selgub saatest.  Proovisõiduauto tehnilised andmed (Mercedes-Benz V ...

E-liikurite hooaja lõputreff "Electrified"

E-liikurite hooaja lõputreff "Electrified"(2)

Kui sinu liikumisvahendite hulka kuulub elektritõuks, elektriratas, elektrirula, üherattaline, Onewheel või mistahes muu personaalne elektriliikur, oled oma (e-)sõbraga väga oodatud e-liikurite hooaja ...

Tehnika TV - Samsung Galaxy Note10+

Tehnika TV - Samsung Galaxy Note10+(3)

Laupäeval 12. oktoobril kell 12 on kõik elektriliikurite omanikud oodatud siia üritusele.  Aga miks tuleb Samsung Galaxy Note 10 asemel osta Samsung Galaxy Note 10+, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Ford Ranger Wildtrak

Motors24 proovisõit - Ford Ranger Wildtrak(29)

Ford Ranger on VW Amaroki kõrval üks kastikatest, mis on saadaval ka vägagi edevas varustuses ning mida võib julgelt nimetada ka elustiiliautoks. Aga käesoleva mudeliuuenduse kõige suurem uudis on hoopis selle ...

Tehnika TV - Insta360 Evo ja One X minikaamerad

Tehnika TV - Insta360 Evo ja One X minikaamerad(2)

Tänases saates selgub muuhulgas, miks droone enam vaja pole ja kuidas 360 kraadi ulatuses nägevast Insta360 One X-st kiirelt Insta180 One X teha.

Motors24 proovisõit - Porsche 718 Cayman GTS

Motors24 proovisõit - Porsche 718 Cayman GTS(3)

Kuna "pisikesi" Porschesid ehk Caymani ja Boxsterit nimetatakse rahvasuus vahel ka säästu-Porschedeks, siis otsustasime välja uurida, et kuidas siis lood tegelikult on. Fakt on see, et hinnapoolest on Cayman ...

Tehnika TV - GPad Svan elektritõuks

Tehnika TV - GPad Svan elektritõuks

Lõpuks on Ninebot ES1 saanud endale kodumaise konkurendi. Kas konkurent on ilusam või aeglasem, selgub saatest. Muuhulgas uurisime ka möödakäijatelt, mida nad üleüldse elektritõuksidest arvavad.

 
Motors24 proovisõit - Škoda Scala

Motors24 proovisõit - Škoda Scala(22)

Kuigi uued Škoda mudelid saavad pea alati kiidusõnu, on nende tooteportfellis senimaani olnud ka üks igatpidi märkamatu Rapid. Nüüd on otsustanud Škoda ka selle segmendi käsile võtta, tuues turule uue Scala, ...